Dlaczego ludzie dostają kamienie nerkowe w lecie?

blg_5

Dlaczego ludzie dostają kamienie nerkowe w lecie?

To normalne, że odczuwasz niepokój, zmartwienie i smutek za każdym razem, gdy zostanie zdiagnozowana choroba – i jest to z pewnością prawda, jeśli wynik testu na COVID-19 jest pozytywny lub jeśli uważa się, że jest pozytywny. Jeśli twoje objawy nie są poważne i możesz wyzdrowieć w domu, będzie to obejmować izolację w domu, dopóki nie będziesz mógł bezpiecznie przebywać w pobliżu innych bez potencjalnego rozprzestrzeniania się infekcji.

Izolacja chroni innych przed zachorowaniem – ale dla osoby, która jest chora, może się to wydawać jeszcze jedną rzeczą na dodatek już i tak stresującej sytuacji. „Stres negatywnie wpływa na twoje ciało, więc kiedy odpoczywasz i pracujesz nad regeneracją fizyczną, ważne jest również, aby kontrolować swoje zdrowie psychiczne” – mówi psychiatra Amit Anand, MD.

Oto kilka sposobów na powstrzymanie niepokoju i smutku przed wkradaniem się podczas powrotu do zdrowia po COVID-19:

Skoncentruj się na tym, co możesz wiedzieć i kontrolować
Możesz nie wiedzieć, jak się zaraziłeś ani jak długo zajmie powrót do zdrowia. Zamiast koncentrować swoją energię na żalu lub „co jeśli”, podwoić to, co możesz zrobić. Twoim zadaniem jest teraz zadbać o siebie, wyzdrowieć i uniknąć rozprzestrzeniania się infekcji na kogokolwiek innego.

Zaangażuj swoją sieć wsparcia
Poproś bliskich, aby regularnie się z Tobą kontaktowali przez telefon, e-mail lub czat wideo. Porozmawiaj z nimi o tym, jak się czujesz. Jeśli martwisz się opieką nad dziećmi, zwierzętami lub obowiązkami domowymi podczas choroby, poproś członków rodziny, przyjaciół lub członków społeczności, którzy nie należą do populacji wysokiego ryzyka i mogą być w stanie pomóc.

Skip to content